poniedziałek, 30 maja 2016

Hotel Zamek RYN na mazurach - opinia z pobytu


Jeśli marzysz o wyjątkowym miejscu na aktywny wypoczynek, pełnym atrakcji w naprawdę pięknym otoczeniu,  zapraszam na wspólną podróż do  XIV wiecznego zamku mieszczącego się na mazurach,  po środku dwóch, krystalicznie czystych jezior czyli do zamku RYN.   

W Polsce mamy tak urocze, historyczne miejsca, zabytki pieczołowicie odrestaurowane, o których nie śniło się nawet poetom... Nasza podróż do tego miejsca okazała się wspaniałym przeżyciem, nie tylko dzięki temu, że hotel osadzono w tak zabytkowej budowli, kuchni i miłej obsłudze, ale też dzięki pięknemu krajobrazowi Krainy Jezior, na który składają się nasze czyste, pełne ryb jeziora i piękna zieleń.
Zamek Ryn oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, tutaj nikt nie będzie się nudził, obsługa bowiem zatroszczyła się o to, aby każdy gość mógł skorzystać z poznania zamku z przewodnikiem, basenów i saun, kręgielni, bilarda, winiarni czy dyskoteki z drink barem.
Kiedy przyjechaliśmy na miejsce naszym oczom ukazała się ogromna budowla, przepięknie odrestaurowana utrzymana w krzyżackim charakterze. Cały hotel: wszystkie korytarze, hol, recepcja, pokoje są ze kompatybilne i utrzymane w podobnej aranżacji. W  niektórych zakątkach i zaułkach można tu napotkać rycerskie stroje i zbroje z tamtych czasów i inne elementy kultury krzyżackiej.
 przytulne pokoje hotelowego zamku

Tworzy to wyjątkowy nastrój i możliwość przeniesienia się w czasie. Pokoje są bardzo wygodne i przestronne, w każdym z nich mamy do dyspozycji herbatę i kawę, cukier, wodę mineralną, ręczniki, szlafroki, suszarkę i drobne gadżety do pielęgnacji twarzy i ciała.


 niezbędnik kosmetyczny w łazience

Największe wrażenie zrobił na nas basen i sauny, umieszczone w lochach krzyżackiego zamku. Co prawda basen nie jest pokaźnych rozmiarów, ale ten nastrój, który tworzą klimatyczne światła, sklepienie lochów i akwarium z morską wodą - daje to niesamowity efekt,  tutaj naprawdę można wypocząć, relaksując się wodnymi masażami.


 
 pyszności serwowane na śniadania i obiadokolacje - duży wybór sałatek i głównych dań

Nie bez znaczenia jest też kuchnia, jaką serwują nam szefowie kuchni Zamku Ryn - bogato zastawione stoły z licznymi przysmakami i przekąskami. Śniadania i obiadokolacje są rozłożone w dużym odstępie czasowym co pozwala na swobodne zaplanowanie czasu i skorzystanie z dowolnej chwili z posiłku.


sala biesiadna 


Na śniadanie zwykle kucharze serwują coś na ciepło: jajecznicę, omlety i naleśniki na słodko lub wytrawne. Ogrom smakołyków jakie zaserwował nam zamek nie sposób wymienić, wszystkie dania są świeże, urozmaicone, gorąco polecam! Hotel stara się też wzbogacić swoją ofertę kulinarną różnymi degustacjami na żywo oraz grillem na świeżym powietrzu jeśli tylko pogoda na to pozwala, ciekawa atrakcja i radość dla miłośników grillowania.

 

grillowanie w ogródku - obiadokolacja

Po posiłku mamy do wyboru skorzystanie z atrakcji oferowanych w danym dniu przez organizatorów np: wycieczkę rowerową lub po prostu spędzenie czasu we własnym gronie (zwiedzanie miasta, spacer na brzegiem jeziora i podziwianie żaglówek i jachtów lub kąpiel na pobliskim, strzeżonym kąpielisku, gra w kręgle, bilard, kąpiel w basenie) jak widać tutaj jest mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu! 
 port z żaglówkami
 kręgielnia
Można też udać się do pobliskiej karczmy Gościniec Ryński, w której można skosztować mazurskich przysmaków.

karczma Gościniec Ryńskipobliskie jezioro, tutaj można wypożyczyć rowerek wodny i korzystać z dobrodziejstw na łonie natury
 

Podsumowując: pobyt w Hotelu Zamku Ryn to przeżycie niezapomniane, wyjątkowe, to miejsce uzależnia. Jest tutaj wyjątkowo ze względu na historyczna atmosferę, piękne krajobrazy, wspaniałą kuchnię oraz moc atrakcji oferowanych przez hotel.  Spędziliśmy tu wspaniałe chwile, nasyceni świeżym, mazurskim powietrzem i gościnnością tego miejsca, przemiłymi ludźmi  i wspaniałymi, kulinarnymi ucztami. Polecam to miejsce całym rodzinom z dziećmi, które gwarantuję nigdy nie będą sie tutaj nudzić. Można tutaj przyjeżdżać przez cały rok i spędzić aktywnie czas, zwiedzając ten ogromny zamek i korzystając z jego kuszących tajemnic.

Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek - Ryn" Sp. z o.o.
Pl. Wolności 2, 11-520 Ryn

  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz