piątek, 30 października 2015

Filtr do wody WellBlue - woda alkaliczna

Woda alkaliczna określana jest często jako żywa woda, zaś dzięki licznym badaniom udowodnione jest, że jej spożywanie ma wiele pozytywnych właściwości dla zdrowia człowieka. Nasza redakcja miała możliwość przetestowania dla Was intrygującego dzbanka WellBlue, który filtruje zwykłą wodę, zmieniając ją w zdrową wodę alkaliczną. Jakie są moje wrażenia?

 

4koloryNowoczesny dzbanek WellBlue to urządzenie wyjątkowo innowacyjne, ale przede wszystkim przydatne – oprócz oczyszczania wody kranowej z wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych ma za zadanie przetwarzać ją w jonizowaną wodę alkaliczną. Pozbawia on tym samym wodę kranową charakterystycznych i często spotykanych nieprzyjemnych zapachów, chloru, azotanów, azotynów, kamienia oraz ołowiu i miedzi. 


DSC_0001

Nasza redakcja miała przyjemność testować dzbanek w żywym kolorze pomarańczowym (oprócz tego możecie zakupić wersję zieloną, niebieską lub białą). W opakowaniu, oprócz naprawdę dużego dzbanka, można znaleźć napisaną prostym językiem instrukcję obsługi oraz odpowiednio zapakowany filtr do wody.


DSC_0005


Filtr można wyjątkowo prosto zamontować w dzbanku, a po wykonaniu szybkiego oraz łatwego testu wstępnego, można cieszyć się prawdziwą wodą alkaliczną. Warto wiedzieć, że filtr ten posiada 7 stopniowy system filtracji, przez co następuje podwyższenie pH wody aż do 10 jednostek. Co więcej, nie należy zapomnieć o jego wydajności – jeden filtr jest w stanie przefiltrować 300 litrów wody i wystarcza na 3 miesiące aktywnego użytkowania!
 

DSC_0010Całkowita pojemność dzbanka o to aż 3,5 litra. Bardzo innowacyjnym oraz ciekawym pomysłem okazuje się być elektroniczny wyświetlacz, który wskazuje poziom zużycia filtra przy określonej liczbie użytkowników dzbanka. Ma on także za zadanie poinformować właściciela o momencie, w którym należy wymienić, zużyty już, filtr. Samo korzystanie z dzbanka jest bardzo wygodne i bezproblemowe – nie ma mowy kłopotach przy napełnianiu wodą dzbanka, o jej wylewaniu się z niepowołanych miejsc, zaś filtracja jest szybka, wręcz natychmiastowa.
DSC_0009


Jak zatem smakuje woda alkaliczna?
Woda alkaliczna w smaku różni się nieznacznie od wody "zwykłej", warto jednak wspomnieć o jej wspaniałych właściwościach zdrowotnych! Woda alkaliczna podnosi odporność organizmu, a co więcej, ogranicza powstawanie wolnych rodników powodujących miażdżycę, raka czy starzenie się! Wspomaga także likwidację nadkwaśności żołądka, zaburzenia trawienia oraz wzdęcia. Warto zatem używać jej do picia, przygotowywania posiłków czy też w celach lekarskich i kosmetycznych. Na sklepowych półkach możemy znaleźć wiele różnych rodzajów wód mineralnych, jednak żadna z nich nie ma tak wysokiej zawartości pH, jak ta alkaliczna – tworzona przez fantastyczny dzbanek WellBlue. Z czystym sercem możemy Wam go polecić!1 komentarz:

  1. Szczerze? Jako Delta Pomorze (www.filtry.pomorze.pl) zapewniliśmy w wielu polskich domach krystalicznie czyastą wodę. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

    OdpowiedzUsuń